Bir Günde Sabit Dişler

Özellikle estetiğin önemli olduğu ön dişlerde tercih edilen bu yöntemde problemli olan dişiniz çekilip aynı anda implant uygulaması ve üzerine geçici kron yapılabilir. Bir günde implant ve üzerine diş yapmak mümkündür ama her vaka için mümkün olmayabilir. Kişinin kemik kalitesine bağlı olarak diş hekiminin yapacağı ayrıntılı muayene ile karar verilir. Geçici kron ısırma kuvvetlerine maruz kalmayacak şekilde tasarlanır. Çünkü implanta erken dönemde gelen ısırma kuvvetleri implantın kemikle kaynaşmasına engel olabilir.

İmplant yaptıracak kişilerin kemikleri bazen istenilen seviyede olmamaktadır. En sık karşılaşılan durumlar, alt çenede çok erimiş kemikler veya üst arka bölgede sinüslerin sarkması ve bu bölgede kemik olmamasıdır. All-on-4 sistemi, hiç dişi olmayan ya da tüm dişlerinin çekilmesi gereken kişilerde ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan açılı implantların yerleştirilmesi ile aynı gün sabit protez dişlerin takıldığı bir sistemdir.

Ağzınızda hiç dişiniz olmasa bile implant operasyonu ile aynı gün geçici sabit dişler ağza vidalanır. 6 aylık iyileşme süresi sonunda ise daimi proteziniz yerleştirilir. Böylece hiç dişsiz kalmaz, yemek yerken, konuşurken zorluk yaşamazsınız.